logo
Pİ PRE-SCHOOL

Pi Spor Akademi Basketbol Okulları

Değişen yaşam şekli ve trendler hayatın kaçınılmaz bir gerçeği ancak sağlıklı nesiller için daha fazla hareket etmek gerekiyor. Bu anlamda erken yaşta spora başlamanın pek çok avantajı var.

Fiziksel aktivite, durağan yaşam ve obezitenin yol açtığı sağlık sorunlarının önlenmesinde önemli rol oynuyor. Ayrıca, kas-iskelet sistemi gelişimini olumlu yönde destekliyor. Bunlara ek olarak da çocuğun sosyalleşmesine yardımcı oluyor, öz güvenini artırıyor.

Basketbolun , kendi içinde barındırdığı kurallar, düzenlemeler ve uygulamalar; aslında disiplin dediğimiz sistemi çocuğa öğretir. Antrenman yapmak, zamanında oyuna başlamak, kurallara uymak, çocuğunuzun tüm hayat kalitesini etkileyecek davranışlar kazanmasını sağlar. Yenilgiyle, rekabetle baş etme, tekrar deneme, hakemle, koçla, takım arkadaşlarıyla ilişki, belli bir amaca yönelme, hedefe ilerleme gibi durumlar, çocuğunuzun ileride yetişkin bir birey olduğunda, hayatında kullanacağı önemli ve gerekli yetilerdir. Basketbolun kazandırdığı sosyal ve fiziksel beceriler, çocuğunuzun toplum içindeki kabulünü artırır, sağlıklı olmasını destekler, kötü alışkanlıklardan uzak durmasına yardımcı olarak, sorumluluk duygusunu besler.

Basketbol, çocukların fiziksel gelişiminin yanı sıra zekâ gelişimine de son derece olumlu katkılar sağladığını biliyoruz. Bunun yanı sıra iş hayatından sosyal hayata kadar her alanda ihtiyaç duyacağı ve kendisine yarar sağlayacak takım çalışmasının özünü de basketbol ile kazanmış olur. 

Basketbolun çok zevkli bir spor olması, kişisel katkı ve gelişmede geniş ölçüde olanak tanıması çocukları mutlu ederken onlara bağımsızlık duygusunu da verir. Bu ortamda vücut bir yandan güçlenirken, diğer yandan çocuğun kişiliğinde ve zekâsında da güçlenme olur. Sosyal gruplar arasındaki mesafeler azalır ve çocukların ilk toplumsal tecrübelerini yaşayacakları yeni gruplar doğar. 

Çocuk basketbol oynadığı ve düşündüğü süre zarfında zararlı bir takım alışkanlıkları edinmekten uzak durur. basketbol çocukların gelişiminde her zamankinden daha önemli rol oynamaya başlamıştır. Peki basketbolun çocuk üzerinde başlıca faydaları nelerdir

Sosyal açıdan;

  • İletişim becerileri gelişir.
  • Paylaşmayı ve yardımlaşmayı öğrenir.
  • Kendini korumasını ve diğer bireylerin hakkına saygı göstermeyi öğrenir.
  • Problem çözme becerilerini geliştirir.
  • Bir grubun parçası olmayı öğrenir.
  • Sınırlara ve kurallara uymayı öğrenir.
  • Aile dışındaki bireylerle iletişim kurabilmeyi öğrenir.
  • Öz güven, karar verebilme ve liderlik becerileri gelişir.
ALACAATLI MERKEZ

Alacaatlı Mah. 4835. Cad. No : 18/1 Çayyolu-Ankara

ÜCRETSİZ
Deneme derslerimize katılın. Takımımızın parçası olun.
ÖN KAYIT
sincan dershane eryaman odtülülerkızılay dershane ankara dershane